چگونه کار در خانه (دورکاری) افراد را شادتر می‌کند؟

چگونه کار در خانه (دورکاری) افراد را شادتر می‌کند؟

اگر در مورد تأثیر کار در خانه بر کارمندان دورکار شک و شبهه‌ای وجود داشت، اکنون شواهد رو به افزایشی در دست است که بر این امر تأکید می‌کند: کار در خانه انسان‌ها را شادتر می‌کند. تحقیقات زیادی این موضوع را به اثبات می‌رساند که فواید دورکاری نه تنها مربوط به کارکنان بلکه مربوط به شرکت‌ها نیز می‌شود.

چرا کارفرمایان باید به شادی کارمندان اهمیت دهند؟ قطعاً فواید قابل‌توجهی وجود دارد از جمله: افزایش درآمد سالانه‌ی شرکت و افزایش بازدهی گزارش شده‌ی کارمندان.

در ادامه، دلایل شادتر بودن افرادی که در خانه کار می‌کنند ذکر شده است:

پس انداز پول

دورکاری کمک می‌کند هزینه‌ی حمل و نقل کارمندان کاهش یابد یا کاملاً حذف شود. هزینه‌هایی از قبیل بنزین، استهلاک ماشین و حمل و نقل عمومی. پول زیادی از این طریق ذخیره می‌شود. به علاوه، دورکاری هزینه‌هایی چون تهیه لباس مناسب برای محل کار، هزینه‌های محل کار سنتی (از جمله نظافت)، بیرون ناهار خوردن یا رفتن به کافی‌شاپ را ندارد.

کاهش استرس مربوط به کار

طبق تحقیقات متعددی، کارمندان دورکار گزارش دادند که با کار در خانه استرس آنها به نصف رسیده است. گزارشی از مجله‌ی بیس لاین نشان داده است ۸۲ درصد افراد دورکار بیان کرده‌اند که میزان استرس کلی آنها کاهش یافته است. این در حالی است که ۸۰ درصد آنان گفته‌اند به خاطر دورکاری روحیه‌ی بهتری دارند.

کمک به توازن بین کار و زندگی

طبق نظرسنجی شرکت استیپلز، ۸۶ درصد آنهایی که در نظرسنجی شرکت کرده بودند اذعان داشتند هنگامی که در خانه کار می‌کردند قادر به برقراری توازن بیشتری بین کار و اولویت‌های شخصی خود بودند. تحقیقی که توسط تلورک ریسرچ نتورک انجام شد نشان می‌دهد که چهار پنجم کارمندان معتقدند دورکاری با فراهم کردن گزینه‌های زندگی-کاری بهتر کمک می‌کند از پس مسائل خانودگی و همچنین مسائل مربوط به کار برآیند.

فراهم آوردن امکاناتی برای سلامتی بیشتر

۶۱ درصد افراد شرکت‌کننده در نظرسنجی معتقدند شغلشان باعث بیماری آنهاست. در حالی که گزارشات رسیده حاکی از این است که دورکاران می‌گویند کار در خانه این توانایی را به آنها داده که بتوانند در زندگی روزمره‌ی خود فعالتر باشند. کار در خانه از طریق کنترل شرایط و محیط کار مانند دمای ایده‌ال، در دسترس بودن نور طبیعی با نشستن کنار پنجره یا حتی کار در مکان غیرمسقف یا تنفس در هوای آزاد انسان را سالم نگاه می‌دارد.

افزایش تمرکز و بازدهی

افراد دورکار بارها و بارها گفته‌اند با کار در خانه بهتر می‌توانند بر فعالیت‌های مربوط به کار تمرکز کنند و در نتیجه کار بیشتری انجام دهند. Stanford School of Business طبق تحقیقی دریافت که بیشتر افراد دورکار، مرخصی استعلاجی و غیر استعلاجی کمتری از دفاتر خانگی خود گزارش می‌دهند.

آزادی عمل برای نقل مکان

حدود ۷۰ درصد کارمندان در صورت فراهم شدن فرصت، ترجیح می‌دهند در خانه کار کنند. یک دلیل عمده آن است که: شغلی که کارمند را به مکان جغرافیایی خاصی محدود نمی‌کند می‌تواند آزادی عمل بیشتری برای نقل مکان به شهر یا حتی کشور دیگر فراهم کند. طبق نقطه‌نظرات این کارمندان چنین استنباط می‌شود که کار در خانه باعث خرسندی افراد است.

برگرفته از: remote.co

منبع: خوارزمی داتکام

دسته بندی شده در: مقالات ویژه

دیدگاه شما
اگر میخواهید تصویری برای نظر خود قرار دهید، این را دریافت کنید Gravatar.