چگونه با خارج شدن از محدوده آسایش خود به موفقیت برسید

comfortzone2

چگونه با خارج شدن از محدوده آسایش خود به موفقیت برسید

هنگامیکه با پروژه‌ای روبرو می‌شوید که آن را فراتر از تخصص خود می‌بینید، دو راه پیش‌رو دارید. می‌توانید تسلیم ترس از شکست شوید و کناره‌گیری کنید و یا آن را به عنوان فرصتی برای به چالش کشیدن خود و دست‌یابی به مهارت‌های جدید در نظر بگیرید. با تمرکز بر یک دستاورد موفقیت آمیز، نگرش مثبت و پیروی از یک طرح برنامه‌ریزی شده، بر تردیدهایتان غلبه کنید.

در اینجا دستورالعمل‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم که شما را در انجام هر کار یا پروژه‌ یاری می‌کنند:

درک درستی از آنچه قرار است بدست بیاورید داشته باشید.

هدف پروژه را مشخص کنید و آن را به عوامل اصلی آن دسته‌بندی کنید. این کار به شما ایده مختصری می‌دهد که چه عملکردی باید برای دست‌یابی به این عوامل اتخاذ شود. هم‌چنین فهرستی اجمالی از نکات برجسته، افراد و مهارت‌های مورد نیاز برای رسیدن به مقصود خود را تهیه کنید.

تردیدها در مواجهه با عوامل ناشناخته بروز می‌کنند. جمع‌آوری اطلاعات ضروری، مرجع ساده‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد و اطمینان و تمرکز شما را تضمین می‌کند.

تجربیات و توانایی‌های خود را باور داشته باشید.

مهارت‌ها تغییرپذیرند و قابلیت‌های منحصربفرد شما با هر بار تلاش بیشتر می‌شوند. یک شغل خوب کارمندان را با وظایفی خارج از محدوده امن‌شان مورد آزمایش قرار می‌دهد تا توانایی آنان برای مدیریت ارزیابی شود.

نسل جدید مدیران و رؤسا تقریبا همه کاره هستند. ممکن است نتوانید خطی راست بکشید، اما اگر این مهارت برای پروژه شما ضروری است آن را به مهارت‌های خود اضافه کنید.

ارتباط با مدیر و یا مشتری خود را به حداکثر برسانید.

عدم دریافت بازخورد، ترس‌هایتان را بزرگتر می‌کند. در بعضی مواقع شما ایده و محصولاتی را تولید می‌کنید که افراد دیگر قبلا آنها را توسعه داده‌اند. از این موضوع به نفع خود استفاده کنید و با انجام کارهای تکراری زحمت خود خود را هدر ندهید.

بی‌اعتنایی و کوته‌بین بودن، کار شما را سخت‌تر می‌کند. برای اطلاعاتی که جمع‌آوری کرده‌اید وقت صرف کنید و برای سوال پرسیدن به تصمیم‌گیرنده‌ها مراجعه کنید. این کار باعث می‌شود درست تصمیم بگیرید. برای رسیدن به جوابی که نیاز دارید، متهاجم ولی دیپلماتیک باشید. با دقت سوالات خود را طرح ریزی کنید و آمادگی لازم را برای هر گونه جوابی داشته باشید حتی اگر آن چیزی نباشد که می‌خواهید بشنوید.

به برنامه‌ و ایده خود پایبند باشید.

افراد در مورد تلاش‌های خلاقانه زیاده‌روی می‌کنند، آنان از ایده‌ای به ایده‌ی دیگر سرگردانند. انعطاف‌پذیر باشید ولی سعی کنید به دیدگاه اصلی خود وفادار باشید.

همکاری کنید و کمک بگیرید.

به یاد داشته باشید که هر فرد، نیازهای مختلفی را در تیم رفع می‌کند. یک تیم خوب ترکیبی از افراد با مهارت‌های مختلف است و اگر کسی مهارتی نداشته باشد دیگری جای آن را پر می‌کند. وظیفه شما راهنمایی آنان، اعتماد به عملکردشان، ارائه تجربه و تخصص و کمک به هویت بخشیدن به ایده‌ها است.

از اینترنت استفاده کنید.

وقت بگذارید و فعالیت‌های دیگران را برای پروژه‌های مشابه بررسی کنید. از موفقیت‌ها و تجربیات دیگران بهره ببرید.

برگرفته از: www.lifehack.org

منبع: خوارزمی داتکام

دسته بندی شده در: مقالات ویژه

دیدگاه شما
اگر میخواهید تصویری برای نظر خود قرار دهید، این را دریافت کنید Gravatar.